Sigorta Vadesi Hatırlatma

Poliçe Vadesi Hatırlatma             

Anadolu Hayat Emeklilik

 

Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları alanlarında hizmet sunan Anadolu Hayat Emeklilik, 1990 yılında "Türkiye'nin ilk hayat sigortası şirketi" olarak kuruldu. Türkiye'nin halka açık ilk ve tek emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik, hayat sigortaları ve Bireysel Emeklilik Sistemi toplamında en büyük fon yaratan şirket olma özelliğini taşırken aynı zamanda Bireysel Emeklilik Sistemi'nde ulaştığı müşteri sayısı ile zirvedeki yerini koruyor.

Bir Türkiye İş Bankası iştiraki olan Anadolu Hayat Emeklilik'in hisse senetleri, İMKB Ulusal Pazarı'nda ANHYT sembolü ile işlem görmektedir. 

Genel Müdürlüğü İstanbul'da bulunan Anadolu Hayat Emeklilik; İstanbul (2), Ankara, Adana, Bursa, İzmir ve Antalya'da bulunan bölge müdürlükleri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki şubesi, direkt satış ekibi ve 250'ye yakın acentesiyle ürünlerini müşterileriyle buluşturmaktadır.

Anadolu Hayat Emeklilik ülkemizdeki en yaygın bankasürans ağına sahiptir. Şirket; Türkiye İş Bankası, Anadolubank, HSBC, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, BankPozitif ve Albaraka Türk Katılım Bankası'nın 1.700'ü aşan şubesini hizmet sürecinin temel bir dağıtım kanalı olarak kullanmaktadır.

 

Tarihçe
 

1990

Anadolu Hayat Sigorta A.Ş., Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi tarafından yürütülmekte olan hayat sigortacılığı faaliyetlerini devralarak ülkemizin ilk hayat sigorta şirketi olarak kuruldu.

 

1991

Ankara, Bursa, Adana ve İzmir'de Şube Müdürlüklerini açtı.

 

1992

Geniş Kapsamlı Sağlık Sigortası poliçeleri düzenlemeye başladı.

 

1995

"Geleceğin Sigortası"nda ilk süre sonu ödemeleri gerçekleştirdi.

 

1998

Ankara Şube Müdürlüğü, İç Anadolu Bölge Müdürlüğü adını aldı.

 

1999

KKTC'de hayat sigortacılığı faaliyetlerini yürütmek üzere Lefkoşa Şubesini kurdu. Sirkeci ve Kadıköy Şube Müdürlüklerini açtı.

 

2000

Anadolu Hayat Sigorta A.Ş. halka açılan ilk ve tek hayat sigortası şirketi oldu. Aralık ayında Türkiye İş Bankası iştiraklerinin de bulunduğu İş Kuleleri'ne taşındı.

 

2001

"Herkese Birikim Sigortası" ile Türkiye'de ilk kez yaş sınırı ve sağlıklı olma koşulları aranmadan sigorta yapılmasına olanak sağladı.

Bursa, Adana, İzmir ve İstanbul'daki Şube Müdürlüklerini Marmara, Güney Anadolu, Ege, İstanbul 1. ve İstanbul 2. Bölge Müdürlükleri olarak yeniden yapılandırdı.

 

2002

"Bireysel Emeklilik Yatırım ve Tasarruf Sistemi Kanunu"nun yayımlanmasının ardından, bu alanda faaliyet gösterebilmek amacıyla Bireysel Emeklilik Şirketine dönüşüm için başvuruda bulundu.

 

2003

T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı'nca dönüşüm izninin verilmesinin ardından ruhsat aldı ve Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. unvanıyla faaliyete başladı.

27 Ekim tarihinde ilk bireysel emeklilik sözleşmesini düzenledi.

 

2004

Bir ilki daha gerçekleştirerek, hiçbir sosyal güvencesi ve ek geliri olmayan ev hanımlarına ileri yaşta gelir sahibi olabilmelerini sağlayan "Ev Hanımları Emeklilik Planı"nı sundu.

Yasal düzenlemeler gereği, sağlık sigortaları portföy ve faaliyetlerini Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi'ne devretti.

Bireysel emeklilik katkılarının ve hayat sigortaları primlerinin internet üzerinden ödenebilmesini sağladı.

 

2005

İştiraki olduğu Türkiye İş Bankası A.Ş. ile yürütmekte olduğu bankasürans çalışmaları kapsamına, acentelik sözleşmesi düzenlediği Türk Ekonomi Bankası A.Ş. (TEB) ve HSBC Bank A.Ş.'yi dahil etti.

 

2006

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'nın desteğiyle, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile birlikte, 8 yıl sürmesi planlanan "Geleceğin Sigortası Kızlarımız" adlı sosyal sorumluluk projesini başlattı.

Bankasürans çalışmalarını Anadolubank A.Ş. ve TSKB A.Ş. ile imzaladığı acentelik sözleşmeleri ile genişletti.

 

2007

Bireysel emeklilik sisteminde ilk emeklilerini verdi. İnternet sitesini yenileyerek, bireysel emeklilik hesapları işlemlerinin internet üzerinden yapılmasına olanak sağladı. Bank Pozitif A.Ş. ile acentelik anlaşması imzaladı.

"Kadın Gözüyle Hayattan Kareler" adlı fotoğraf yarışmasını düzenledi.

 

2008

Bireysel Emeklilik Planı ile birlikte "Tehlikeli Hastalık Teminatlı Hayat Sigortası", "Yıllık Hayat Sigortası" veya "Herkese Birikim Sigortası" ürünlerinden birini içeren BES+ paketlerinin satışına başladı.

Mobil imza uygulamasını hayata geçirerek, müşterilerine internet ve cep telefonu ile bireysel emeklilik planına sahip olma fırsatı tanıyan ilk ve tek sigorta ve emeklilik şirketi oldu.

Kredi karşılığı düzenlenen hayat sigortalarına bir yenisini ekleyerek, işgöremezlik teminatı içeren Kredi Destek Sigortasını ürün yelpazesine kattı.

Bireysel emeklilik sisteminde 300 bin katılımcı sayısına ulaşan ilk emeklilik şirketi oldu.

Fon büyüklüğünde 1 milyar TL'yi geçti.

"Sahibinden Genç Fikirler" yarışmasını başlatarak, üniversite öğrencilerinin sektörle ilgili fikir yaratıcılıklarına olanak sundu.

"Kadın Gözüyle Hayattan Kareler" adlı fotoğraf yarışmasının ikincisini düzenledi.

 

2009

Bireysel emeklilik sisteminde 400 bin katılımcı sayısına ulaşan ilk emeklilik şirketi oldu.

Sigorta Tahkim Sistemi'ne üye oldu.

Kredi kartı müşterilerine yönelik Kredi Kartı Destek Sigortası satışına başladı.

Bireysel emeklilik planı katkı paylarını teminat altına alan "BES+Destek" paketinin satışına başladı.

Bireysel emeklilik müşterilerinin katkı payı ödemelerini ölüm , tehlikeli hastalık ve işgöremezlik durumlarında teminat altına alan "BES+Kritik+Destek" paketini satışa sundu.

Bireysel Emeklilik Planlarına bir yenisi eklendi. "Usta Emeklilik Planı", Türkiye'de ilk defa uygulanan "Hayat Boyu Fon Değişim Modeli" (Fonmatik) ve "Otomatik Fon Dengeleme" fonksiyonlarıyla satışa sunuldu.

"Müşteri Hizmetleri Merkezi" İstanbul İçerenköy'de faaliyet göstermeye başladı.

"Kadın Gözüyle Hayattan Kareler" adlı fotoğraf yarışmasının üçüncüsünü düzenledi.

 

2010

Bireysel emeklilik sisteminde 500 bin katılımcı sayısına ulaşan ilk emeklilik şirketi oldu.

Katılımcıların bireysel emeklilik fon büyüklüğü 2 milyar TL'yi aştı.

"Kadın Gözüyle Hayattan Kareler" adlı fotoğraf yarışmasının dördüncüsü düzenlendi.

Bireysel emeklilik müşterilerine "BES+Koruma" paketinin satışına başlandı.

"Herkese Birikim Sigortası"nın ismi "Herkese Hayat Sigortası" olarak değişti.

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. ile acentelik anlaşması yapıldı.

Capital dergisinin düzenlediği "Türkiye'nin En Beğenilen Şirketleri 2010" araştırmasında "En Beğenilen Bireysel Emeklilik" şirketi oldu.

"Büyüme Amaçlı Yükselen Esnek Emeklilik Yatırım Fonu" (BRIC Plus Fon) ile "Gelir Amaçlı Alternatif Esnek Emeklilik Yatırım Fonu"nu (Alternatif Kazanç Fonu) kurdu ve satışına başladı.

Bireysel emeklilik katılımcılarına yönelik "Emeklilik Gelir Planı" satışına başladı.

 

2011

Bireysel emeklilik sisteminde 3 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşan ilk emeklilik şirketi oldu.

Katılımcı sayısı 577 bin kişiye ulaştı

“Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” adlı fotoğraf yarışmasının beşincisini düzenledi.

Kaza sonucu oluşabilecek risklere karşı teminat sağlayan “Ferdi Kaza Sigortası” ürününün bireysel müşterilere yönelik satışına başladı.

Türk Ekonomi Bankası ile imzalanan acentelik ve işbirliği sözleşmeleri sona erdi.

Bireysel emeklilik sistemine birikimlerin aktarımı konusunda Türkiye Noterler Birliği tarafından tercih edilen şirketlerden biri oldu.

Bireysel Emeklilik Planı ile birlikte satılan “Tehlikeli Hastalık Teminatlı Hayat Sigortası” ürünü ile teminat altına alınan sağlık risklerinin sayısı 9’dan 21’e yükseltildi.

Türkiye İş Bankası Maximum özellikli kredi kartına sahip olan katılımcıların kredi kartı harcamaları dolayısıyla elde ettikleri MaxiPuanları bireysel emeklilik hesaplarına ek katkı payı olarak aktarabilmelerine olanak sağlayan uygulama yürürlüğe alındı. 

 

 Sermaye Dağılımı

Şirketimizin ödenmiş sermayesi 25.04.2011 tarihli yönetim kurulu kararına istinaden 300.000.000 TL'ye çıkarılmış ve 28.06.2011 tarihi itibariyle tescil işlemi tamamlanmıştır.

 

Copyright © 2008 Bizbize Sigorta ve Aracılık HizmetleriDiyalog Interaktif Medya Hizmetleri